Titulní obrázek

BMW X4

Za pár dní Šanghaj představí světu nový koncept terénního kupé X4. Na co se mužeme nejvíce těšit? Určitě nás nadchne sportovní vybavenost vozu.

Zakladatel nové třídy X4 má na délku 4648 mm, na šířku zabere přesně 1915 mm, vysoký je 1622 mm. Ve srovnání s X6 je tedy kratší o nějakých dvacet čísel, ale z jeho drsného vzhledu mu to neubírá.

Tvary plně respektují poslední vývoj mnichovských aut. Jen ty boční prolisy jsou ještě výraznější, skoro to vypadá, jakoby se BMW vzhlédlo ve fluidních tvarech Korejců. O osvětlení se starají LED světlomety. Auto stojí na 21" kolech.

Jedním ze stěžejních pilířů chystaného modelu má být příkladná sportovnost. Díky pohonu všech kol xDrive může lze sestavit sportovní crossover s výškou 1,6 metru. Do jaké míry bude shodný s modelem X6 můžeme zatím jen odhadovat, ale vzhledem k prohlášení o nejsportovnějším modelu segmentu dostane nejspíš i mladší sourozenec částečně samosvorný diferenciál.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Stejná nejistota zatím panuje i okolo pohonných jednotek, ale pokud prohlásíme, že bude víceméně kopírovat nabídku u BMW řady 3, asi nebudeme daleko od pravdy. Do sériové výroby je ještě nějaký ten čas, koncept má momentálně namířeno na autosalon v Šanghaji, určitě se ukáže i letos na podzim ve Frankfurtu. Produkční verze přijde v roce 2014.