Titulní obrázek

BMW Zagato

V Pebble Beach bude mít premiéru roadster BMW Zagato s přeplňovaným šestiválcem. Dosud není jasné, jestli bude mít model střechu.

Podle dostupných informací můžeme být už teď stoprocentně jistí, že se jedná o BMW Zagato bez nepovedeného zadku a plechové střechy. Takže se tak trochu vracíme k původnímu BMW Z4, které je standardně roadster s pevnou střechou, zatímco Zagato bylo pravověrné kupé.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Je otázkou, jestli vůbec bude mít střechu, a o jakou případně půjde. Je možné, že bude lehká a látková, která dokonale dokreslí italské linie, ale nechme se překvapit. S čím ale můžeme počítat je šestiválcový motor pod kapotou. Opět půjde o vrcholnou verzi, která pohání Z4 sDrive35i. Ta má výkon 306 koní a točivý moment 400 Nm a normální Z4 s tím na stovku rozpohybuje za 5,1 vteřiny a bez omezovače se podívá až na 280 km/h.

Unikátní Zagato se v celé kráse odhalí v Pebble Beach, kde se mimojiné ukáže i nové BMW řady 7, čtyřdveřové kupé řady 6 Gran Coupé a Alpina B7. Uvidíme, která novinka nejvíce oslní naše smysly.