Titulní obrázek

BMW 1M Coupé

Jestli půjde o produkční verzi nebo realitě dost blízký koncept, zatím není jasné. To nás však u automobilky BMW nemůže překvapit. Základem modelu by měla být varianta M135i, který známe jako ostrý hatchback se třemi i pěti dveřmi. Ten se začne prodávat již v tento rok v září.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Počítejme tedy s třílitrovým šestiválcovým „srdcem“ TwinPower Turbo typu N55 o výkonu 235 kW (320 k). 450 Nm točivého momentu bude na zadní kola přenášet šestistupňový manuál. Chystá se i verze s pohonem obou náprav xDrive, stejně jako u jedničkové řady. Prakticky jistá je také montáž dvouspojkové převodovky, pochopitelně za příplatek.

A jak se bude novinka jmenovat? Pokud si pamatujete spekulace o označení M1 u předchozího kupé E82, tak u BMW se nakonec logicky rozhodli ikonického kódu nezneužít. Nic takového nehrozí ani teď vzhledem k tomu, že sportovnější varianty se ve Frankfurtu 2013 stanou řadou 2. Takže, už ne 1M Coupé, ale s největší pravděpodobností M235i Coupé. Po jeho představení se dočkáme i otevřené verze. Předchůdce je již minulostí. Jeho výroba byla nedávno ukončena, vzniklo přes 6.000 aut. Zhruba desetinu z nich si koupili Američané.