Titulní obrázek

BMW M135i

Sportovní kupé 1 M série E82 ukončí svou produkci letos v létě. 1 M Coupé se prodává za 1.302.500 korun. Podle dostupných informací prozatím víme, že bude mít dva nástupce.

Ostré verze se totiž dočká určitě i nové kupé. Jenže to už nebude řadou 1, ale 2. Více údajů máme prozatím o třídveřovém hatchbacku M135i (F21). Koncept, který BMW představilo v březnu v Ženevě, byl poháněn řadovým šestiválcem N55 s turbodmychadlem twin-scroll s výkonem přesahujícím 221 kW (300 k). Friedrich Nitschke, prezident BMW M GmbH, prozradil v rozhovoru pro americký magazín Car And Driver: „Sériový model bude virtuálně identický.“ To znamená, že pod jeho kapotou najdeme totožný motor a změny se odehrají jen minimální. Nitschke také potvrdil, že M135i bude k dispozici jak s pohonem zadních, tak i všech kol (xDrive), pochopitelně za příplatek.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Zvolit bude možné také jak manuální, tak i samočinné převodovky. Stejný trojicí turbodmychadel přeplňovaný agregát má už M550d. Ta aby se klidně mohla prodávat i v USA, ale průzkum trhu zatím naznačil, že za mořem nenajde dostatek zákazníků. V plánu je i vývoj benzinové sedmičky s logem M, která by konkurovala Mercedesu S AMG a Audi S8. Nitschke ale oficiálně dementoval spekulace o verzích M v řadách i3 a i8.

BMW i bude nabízet sportovní auta se sníženým dopadem na životní prostřední. Motorsport naopak staví nejvýkonnější sportovní vozy.Hodně zaměstnanců společnosti by také rádo vyrábělo supersport s motorem uprostřed, ale tento projekt dosud nedostal zelenou.