Titulní obrázek

BMW M6 bude mít i čtyřdveřovou verzi Gran Coupe

Německá automobilka BMW oficiálně oznámila bližší informace o modelu M6. Vůz bude nabízen dokonce i ve čtyřdveřové variantě Gran Coupe. Předpokládá se,že během roku 2013 má být varianta uvedena na trh. Modelu M6 Gran Coupe bude mít pod kapotou tentýž motor jako v ostatních karosářských variantách M6, tedy 4,4litrový vidlicový osmiválec s dvoustupňovým přeplňováním twin-scroll, přímým vstřikováním a proměnným časováním ventilů Valvetronic.

Jednotka v M6 Cabrio a Coupé poskytuje výkon 412 kW a točivý moment 680 Nm. Těmito parametry se pochlubí i M6 Gran Coupe. M6 Gran Coupe by mohlo být oficiálně představeno ještě letos, popřípadě na začátku příštího roku – na autosalonu v Detroitu, nebo v Ženevě. Podle magazínu Automobile Magazine však nemáme očekávat M7, nýbrž verzi nazvanou M770i xDrive.

Ta zřejmě použije čtyřlitrový vidlicový osmiválec s dvěma turbodmychadly o výkonu blízkém hodnotě 354 kW a točivém momentu okolo 650 Nm. Pravda, jsou to nižší čísla než v případě současné dvanáctiválcové 760i (400 kW a 750 Nm), M770i xDrive ale dorazí až po uvedení nové generace řady 7, která má proti té současné výrazně zhubnout, a to prý až o 200 kilogramů.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

M770i xDrive pak použije ještě další lehké prvky – střecha, víko zavazadelníku a kapota mají být vyrobeny z karbonových vláken. Díky tomu má být M770i xDrive hbitějším strojem než nynější 760i. Nová generace BMW řady 7 má podle Automobile Magazine dorazit v roce 2015. Varianta s logem M bude zřejmě představena o něco později. Pro současnou řadu 7 je k dispozici pouze M paket.