Titulní obrázek

BMW plánuje sedmistupňový manuál

Německý výrobce luxusních aut Porsche si před časem vytvořil svou vlastní sedmistupňovou převodovku. Automobilka BMW nyní následuje jeho kroky a způsob řazení si nechá určitě patentovat.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Snižující se množství aut s manuální převodovkou je jasným znamením toho, že se přestanou vyrábět. Manuální skříň bude výsadou aut zaměřených na řidiče, kteří chtějí něco víc než jen konstantně stoupající ukazatel rychlosti.

A minimálně u BMW se blýská na lepší časy. Podle patentového úřadu připravují sedmistupňový manuál, který v současnosti nabízí jen Porsche pro nejnovější 911. Patent BMW spočívá jednak v odlišném řazení sedmého stupně, který by se řadil vodorovně, tedy z neutrálu čistě vpravo. Druhá část patentu se zaměřuje na mechanismus, který bude zabraňovat zařadit špatnou rychlost. 

Díky tomu by mohly vzniknout i osmi nebo devítistupňové manuálně řazené skříně. Byl tedy důvod, proč BMW nenabízelo ostré M modely s manuálem, nedostatek sedmistupňové převodovky? Pravdu se dozvíme v blízké budoucnosti, třeba to bude u nové generace BMW M3.