Titulní obrázek

BMW řady 1 s pohonem předních kol se představí již na podzim jako koncept

Německý výrobce luxusních vozů BMW plánoval do roku 2014 vyrábět menší modely s pohonem předních nebo všech kol. Automobilka přichází s dobrou zprávou. Tento koncept bude mít premiéru již na pařížském autosalonu.

Novou architekturu bude malé BMW sdílet s novou generací modelů Mini. První takové Mini – třídveřový hatchback s interním označením F56 – bude zřejmě představeno v roce 2013. Malé BMW s poháněnými předními koly se má podle dostupných informací jmenovat 1 Gran Turismo, svým názvem tak doplní stávající řadu 1. Premiéra studie takového auta má sice proběhnout letos na podzim, sériová verze se ale do výroby dostane až v roce 2014.

Havarijní pojištění doplňuje povinné ručení. Jde o volitelné pojištění, které kryje ostatní škody v povinném ručení nezahrnuté. Pojistit se tak můžete proti škodám na svém vlastním vozidle nebo třeba zamezit případné finanční ztrátě při odcizení vozidla.

Řada 1 GT pětidveřový crossover bude delší než aktuální pětidveřový hatchback (F20) a díky motoru před přední nápravou nabídne podstatně více vnitřního prostoru. Mnichovská automobilka chce tímto modelem konkurovat Mercedesu-Benz třídy B a Volkswagenu Golf Plus. Automobil má použít nově vyvíjený motor – přeplňovaný 1,5litrový tříválec. Tato benzinová jednotka se objeví i pod kapotou nové generace Mini.

Objem motoru i počet válců naznačuje, že by mohl být odvozen od aktuálního třílitrového řadového šestiválce. Tříválec ale samozřejmě nebude jediným motorem, který 1 GT použije, pod jeho kapotou se objeví i čtyřválce ze současné řady 1.