Titulní obrázek

BMW řady 7 pro modelový rok 2013

V letošní roce se začne prodávat modernizovaná řada BMW 7. Na trh bude automobil uveden jako vůz pro modelový rok 2013. Změny nebudou nějak razantní. Změny budou hlavně vzhledové a technické.

Prodej modernizované řady 7 má být zahájen během letošního léta. Úpravami projde také hybridní varianta ActiveHybrid 7. Jelikož BMW chce, aby byla technika tohoto auta účinnější než dosud, je možné, že současný vidlicový osmiválec bude nahrazen šestiválcem, který používá menší ActiveHybrid 5. Současný ActiveHybrid 7 vychází z 750i, se kterou sdílí 4,4litrový osmiválec.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Ten je však v případě hybridní sedmičky naladěn na 330 kW (449 k), tedy o 42 koní více než v 750i. Celkový systémový výkon hybridní soustavy v ActiveHybrid 7 pak činí 342 kW. Těšit se můžeme i na modernizovanou Alpinu B7, která nejspíše dorazí příští rok. Modernizovaný mnichovský sedan už v minulých měsících zachytily během jeho testování objektivy fotografů.

Podle maskování je jasné, že změn dozná přední nárazník, světlomety s charakteristickými kroužky dostanou další pás diod v horní části a přepracován bude také zadní nárazník. Směrovky se přesunou na vnější zpětná zrcátka. Šestiválcové motorizace, které dosud musí vystačit se šestistupňovými automaty, budou nově dodávány s osmistupňovou automatickou převodovkou. Pravděpodobné je navýšení výkonů u většiny motorů, což však době přeplňovaných motorů není tak složité jako dříve.