Titulní obrázek

BMW spolupracuje s MotoGP již patnáct let

Je to již patnáct let od začátku spolupráce luxusní automobilky BMW se seriálem MotoGP. V letošním roce se automobilka předvede s čtyřdveřovým modelem M6.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Patnáct let ve svazku, to si žádá změnu. Vlastně jako každý rok, co je BMW oficiálním partnerem seriálu MotoGP. Pro letošní sezónu bude na pozici zaváděcího vozidla jezdit BMW M6, tedy jako v předchozím roce, jen s rozdílem jednoho páru dveří. O praktičnost ale v tomto případě nešlo, verze Gran Coupé je prostě tím nejnovějším počinem divize M GmbH.

Po většinu času bude BMW M6 Gran Coupé odpočívat v boxech, a ani když se dostane na trať, moc hluboko si do svých výkonových rezerv nesáhne. Výkon tu ale bude kdykoliv k dispozici. Konkrétně bude mít řidič safety caru pod pravým kotníkem připravených 560 koní, takže může počítat se stovkou za 4,2 sekundy a maximální rychlostí 305 km/h.

Kromě zmiňovaného M6 Gran Coupé dodalo BMW i další sadu aut z divize M. Ve službách safety caru nebude chybět M6 coupé nebo M5, bezpečnostní maršál usedne do BMW M3, zatímco zdravotnická služba bude jezdit v BMW M550d xDrive v provedení Touring.

Pokud budeme počítat s obdobnou strategií i do budoucna, v příští sezóně by mělo ty nejlepší motorkáře světa střežit nové BMW M3. Pokud se ho letos vůbec dočkáme, po všech těch průtazích.