Titulní obrázek

MotoGP - Lukáš Pešek skončil po devatenáctém kole

Tento týden se odehrávají testy na malajském okruhu v Sepangu. Lukáš Pešek, český motocyklový závodník, tu testoval motocykl MotoGP týmu IodaRacing Project. Jeho plány mu však překazilo počasí.

Lukáš Pešek v pondělí poprvé usedl za řídítka motocyklu nejvyšší kubatury série MotoGP. Na stroji Suter-BMW s řídící jednotkou Magneti Marelli odkroužil na trati v Sepangu devatenáct kol, to nejrychlejší stačilo na třetí nejlepší čas dne. Český jezdec měl v plánu daleko větší porci kilometrů, ale kvůli poruše a povětrnostním podmínkám plán nevyšel.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Tým IodaRacing Project má v Malajsii handicap v podobě loňských motocyklů, když dodavatelé včas nestihli dokončit letošní specifikace nových komponentů. Jezdci Lukáš Pešek a Danilo Petrucci se navíc střídají na jednom stroji, když druhý vypověděl službu.

Výhledy na sezonu jsou ale podle českého jezdce pozitivní. „Naše motorka je oproti superbikovým speciálům menší, ale ovládá se dobře. Zítra bych měl jezdit celý den s ostatními jezdci MotoGP. Doufám tedy, že již bude sucho,“ přeje si nezbytnou přízeň počasí Pešek.

Oficiální testy MotoGP za účasti všech jezdců včetně druhého českého zástupce Karla Abrahama se uskuteční od 5. do 7. února.