Titulní obrázek

Nové BMW M3

Automobilka BMW v Ženevě představí nový koncept modelu M3. Vůz má být sice slabší, ale i lehčí.

Nové BMW M3 by se mělo ukázat jako koncept na jaře na autosalonu v Ženevě s tím, že představení produkčního vozu se odehraje na nějaké akci pro pozvané. Teď se ven dostaly další informace ohledně použité techniky a také už známe některé zásadní hodnoty technických údajů.

BMW M3 by mělo být prý o 136 kg lehčí než osmiválcová M3 minulé generace (respektive té současné, ještě si jí stále můžete koupit). To je ještě nižší hmotnost, než se původně myslelo. BMW zřejmě použije opět karbonovou střechu, hliníkové díly karoserie a odlehčí, co se dá.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Otázkou bude, jestli se BMW podaří odlehčit i motor, který má sice o dva válce méně, ale zase bude mít přeplňování a tím pádem spoustu hadic, trubek a zátěže okolo. Původně se také hovořilo o výkonu 450 koní, ale jedna indicie teď vede k tomu, že nová M3 bude mít výkon nižší než poslední osmiválcová generace. Bude mít ale výrazně větší točivý moment - přetřásá se hodnota 535 Nm.

Skeptici ale poukazují na to, že se chystá i BMW X3 M se stejným motorem jako nová M3. A to je prý auto, které má dostat nižší výkon, ale větší točivý moment. Tak uvidíme. A ještě k převodovkám - vedle použití dvouspojkové převodovky se prý snad dočkáme i tradičního manuálu.