Titulní obrázek

Oranžový krasavec BMW M3 Lime Rock Park

Model německé automobilky BMW M3 Lime Rock Park získal své jméno po závodním okruhu, který naleznete v americkém státě Connecticut. Jedná se o limitovanou edici, takže tohle autíčko si u svého dealera pravděpodobně nekoupíte. Pár řádků ale vozidlu s oranžovým lakem a karbonovými doplňky věnovat můžeme.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Celé provedení až nápadně připomíná ještě omezenější sérii M3 GTS. Jasným rozpoznávacím znakem bude obří karbonové křídlo, které právě tady nenajdete. Co tu ale zaručeně najdete, je karbonová střecha (jak je u M3 zvykem), několik dalších karbonových doplňků a Competition Package. A když se trochu sehnete, spatříte titanový výfuk. Celé dílo završuje plaketka v interiéru hýřícím alcantarou. 

Pod kapotou je (naštěstí stále) atmosférický osmiválec, produkující 420 koní. Když se tenhle orchestr pořádně rozezpívá, dokáže udolat stovku za 4,8 vteřiny, akcelerace se zastaví až na elektronicky omezených 250 km/h.  

No a co si za tuhle parádu v Americe představují? Cena narostla o deset tisíc dolarů, letmým přepočtem se dostaneme na příplatek nějakých 200 000 Kč. S finální sumou 1,5 milionu korun to není vůbec špatná nabídka.