Titulní obrázek

BMW řady 3 se stává oblíbeným vozem v Číně

8. června se začal prodávat nový model BMW řady 3. Vůz má prodloužený rozvor a svým výrazným zájmem předčil všechna očekávání. V Číně je již zaznamenáno stovky objednávek. První šťastlivci budou mít své auto doma v druhé polovině července.

Podle informací z firmy China Yongda serveru Automotive New, víme, že jen jeden dealer z firmy zaznamenal až 100 až 200 objednávek. Společnost provozuje v Číně 21 prodejců aut značky BMW. Takový zájem však nebyl německou automobilkou očekáván. Bylo to podmíněno hlavně tím, že zákaznici neznali cenu auta, a tak nevěděli, zda bude výhodná koupě tohoto vozu.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

V Číně se model prodává za 340.000 juanů, což je cca 1.085.000 korun. Automobilka BMW však u tohoto modelu nehodlá skončit. Do Pekingu chystá řadu 3 F10, která bude mít ještě větší rozvor - o 110 mm na 2.920 mm. Změny na designu nebudou téměř žádné. Výjimkou však bude jinak tvarovaná chromovaná lišta na C-sloupku, ta nekončí u spodní hrany oken druhého párů dveří, ale míří ještě k zádi. Interiér disponuje větším prostorem pro nohy cestujících na zadních sedadlech. Dokonce jsou pod stropem nainstalována dvě make-upová zrcátka a bodové lampičky.